Rezervácia letu z letiska Poprad- Tatry

Rezervované? Prosíme prečítať

Skupinový let znamená, že poletíte spoločne s inými klientmi, resp. pasažiermi. Tento typ letu je určený primárne pre tie osoby, ktorým končí platnosť zakúpených voucherov alebo by svoj vyhliadkový let chceli uskutočniť v čo možno najkratšom termíne.

Výhody skupinového letu:

  • Dostupnosť voľných termínov
  • Rýchlejšie a bezpečnejšie lietadlo typu Piper PA34 Senecca, nakoľko disponuje 2 motormi a maximálnou kapacitou 5 pasažierov

Nevýhody skupinového letu:

  • Let nebude uskutočnený, ak sa nedosiahne minimálny počet záujemcov
  • Možnosť pilotovania nie je garantovaná
  • Dostupné len pre nepredlžované a platné poukazy zakúpené cez Zľavomat
  • Čas odletu sa môže zmeniť
  • Trasa letu podlieha dohode s ostatnými pasažiermi 

Či sa skupinový let uskutoční Vám oznámime najneskôr deň pred odletom do 21:00.

Ak tieto podmienky a obmedzenia akceptujete, prosíme Vás si pri rezervácií vybrať možnosť „5 osôb skupinový let“.

Chceme týmto spôsobom upozorniť, že TATRY FLY nie je letecká spoločnosť, nedisponuje call centrom, a preto telefonáty, emaily a rezervácie vybavujú piloti. Z tohto dôvodu Vás dôrazne žiadame, aby ste nás v prípade, že na tejto stránke nenájdete odpovede na Vaše otázky, kontaktovali formou SMS správy na tel. čísle 00421951458733 alebo emailom na tatryfly@gmail.com a my Vás budeme v dohľadnej dobe kontaktovať.

Sme radi, že toto obmedzenie plne rešpektujete a neohrozujete bezpečnosť prebiehajúcich letov svojimi telefonátmi😊

O tom, či sa Váš let uskutoční budete informovaný najneskôr deň pred odletom do 21:00 hod. V prípade, ak by sme Vás pre našu pracovnú vyťaženosť zabudli kontaktovať, prosíme o kontaktovanie pilota formou SMS správy na tel. čísle 00421951458733.

Zároveň by sme radi uviedli, že v záujme zachovania maximálnej miery bezpečnosti si pilot vyhradzuje právo naplánovaný let zrušiť z akéhokoľvek dôvodu.

V prípade, ak počasie nebude vyhovujúce dôjde v záujme zachovania bezpečnosti  k zrušeniu naplánovaného letu a Vy si následne môžete rezervovať náhradný termín. Pilot Vás bude kontaktovať najneskôr deň pred odletom do 21:00 hod.

Na letisku Vás budeme očakávať v čase Vašej rezervácie, nie je potrebné aby ste sa dostavili v časovom predstihu.

Budeme Vás očakávať na adrese:

Letisko Poprad Tatry – Na letisko 100, 058 89 Poprad

Prosíme Vás o vstup do strednej bielej budovy (všeobecné letectvo), kde budete následne oslovení letiskovým personálom. Prosíme nezvoniť.

V prípade lietadla pre 2-3 osoby je maximálna váha 250 kg sumárne pre všetkých pasažierov a v prípade lietadla pre 1 osobu je limit stanovený do 100 kg (uvedené váhy sú vrátane batožiny).

Týmto Vás dôrazne žiadame o dodržiavanie vyššie uvedených limitov, nakoľko malé športové lietadlá sú citlivé na zmenu váhy a prípadné preťaženie lietadla môže zvýšiť riziko nehody.

Teplota v lietadle je obvykle vyššia ako vonkajšia, preto odporúčame pohodlné oblečenie primerané počasiu. Taktiež je v lietadle dostupná možnosť kúrenia.

Ďakujeme Vám, že na palubu lietadla si so sebou vezmete len nevyhnutné veci, nakoľko sa aj vnesená batožina zarátava do maximálnej povolenej váhy uvedenej v bode vyššie.

Prosíme o vzatie na vedomie, že let môže v niektorých prípadoch trvať dlhšie, inokedy kratšie, s ohľadom na prevádzku na letisku. V prípade, že Váš let trval kratšie ako bolo pôvodne dohodnuté, prosíme o zaslanie nasledovných detailov formou emailu: deň a čas letu, počet minút chýbajúcich do zakúpeného limitu, IBAN a my Vám následne vzniknutý finančný rozdiel vrátime na Váš bankový účet.

Parkovanie priamo na letisku na spoplatnené sumou podla aktuálneho cenníka. V okolí letiska je možnosť parkovania zdarma, počet miest je však limitovaný, preto ak chcete využiť túto možnosť, odporúčame sa dostaviť v časovom predstihu, nakoľko každý klient je zodpovedný za zabezpečenie svojho parkovacieho miesta sám.

 

Ako prebieha let?

Príprava na let začína už deň pred letom, kde Vás pilot kontaktuje cez SMS najneskôr do 21:00. Nakoľko v Tatrách je veľa krát počasie premenlivé, tak málokedy sa da počasie predvídať vopred. Nasledujúci deň, po krátkom čakaní v hale všeobecného letectva Vás letiskový personál vyvolá a podrobíte sa bezpečnostnej kontrole. Potom sa zoznámite s pilotom, s ktorým si dojednáte presnejšiu trasu letu. Po krátkej inštruktáži, sa ide rovno ku lietadlu. Pilot vám pritom vysvetlí ako do lietadla nastúpiť.

Po naštartovaní vyrazíme na miesto vzletu a zážitok sa môže začať. Počas toho, kým vy si budete užívať nasledovné výhľady, vaši príbuzný si môžu pozrieť záchranársky vrtuľník, ktorý je vystavený pred letiskom.