Administrácia a informácie pre cestujúcich na vyhliadkový let vo Vysokých Tatrách

Správa rezervácie

Dôležité informácie na let

Chceme týmto spôsobom upozorniť, že TATRY FLY nie je letecká spoločnosť, a nedisponuje call centrom, preto telefonáty, emaily a rezervácie vybavujú piloti. Takže je dosť možné, že ak budete volať, tak pilot buď bude vo vzduchu, alebo bude robiť nejakú inú vec a nebude vedieť zdvihnúť telefón. Ak nenájdete odpoveď v týchto častých kladených otázkach tak prosím napíšte sms na tel. Číslo: 00421951458733 alebo email: tatryfly@gmail.com a mi sa v dohľadnej dobe ozveme. Ak sa neozývame prosím napíšte ešte raz. Ale Prosím berte na vedomie že otázky ktoré sú už zodpovedané na tejto stránke, nebudú zodpovedané ešte raz. Taktiež, sa veľa krát stáva, že uchádzač o let skúša zavolať aj viac krát neuvedomujúc si, že vyrušuje pilota. Zvyčajné v takýchto prípadoch rušíme let, nakoľko máme zato, že je ohrozená bezpečnosť, kvôli neuposlúchnutiu takejto jednoduchej prosby. Chceme ešte dodať, že sa tieto vety píšu veľmi ťažko, a nie sme zástancami príkazov a zákazov, ale z dlhoročnej skúsenosti sme toto museli zverejniť nakoľko vo veľmi veľa prípadoch nestačilo napísať že sa nedá telefonovať. Zároveň ale nechcem rušiť toto číslo, lebo chceme promptne odpovedať vo forme SMS. Samozrejme, ak si to okolnosti vyžadujú, lebo horí lietadlo:), alebo pod. tak prosím volajte, ale počas tých rokov, ešte nikdy nenastala situácia, kedy sa problém dal vyriešiť len cez telefón. Veľmi pekne ďakujeme za pochopenie.

Budete informovaný najneskôr do 21:00 v deň pred letom pilotom. Rátajte ale stým že si pilot vyhradzuje právo let zrušiť z akéhokoľvek dôvodu. Vy tak isto máte právo let zrušiť bez toho, aby Váš poukaz prepadol. V prípade ak ste do 21:00 neobdŕžali žiadne info, prosím kontaktovať pilota cez SMS.

Let sa zruší, poukaz Vám ale neprepadá a Vy si môžete rezervovať nový termín. Pilot sa Vám ozve do 21:00 v deň pred letom.

Na Letisko Poprad Tatry- Na letisko 100, 058 89 Poprad. Prosíme vojsť do strednej bielej budovy(všeobecné letectvo).Prosíme počkať v hale kým Vás letiskový personál vyvolá. Prosíme nezvoniť.
 
 

Pri lietadle pre 2 alebo 3 osoby je váha maximálna 250kg na všetky osoby. Pri lietadle pre jedného pasažiera je váha do 100kg. Táto váha je vrátane batožiny. Prosím dodržiavať to, nakoľko malé športové lietadla sú velmi citlivé na zmenu váhy a pretaženie lietadla môže viesť k nehode.

Prosím berte na vedomie, že let môže trvať niekedy dlhšie, ale niekedy aj kratšie v s hladom na prevádzku na letisku. Ak ste názoru, že let trval kratšie, prosím zašlite nám email, s dnom a časom a o koľko minút a IBAN a my vám samozrejme vrátime peniaze

Priamo na letisku stoji parkovné 1€/Hod. V okolí letiska sa dá parkovať zadarmo, ale miesta sú limitované a každý je sám zodpovedný za vybranie a hľadaní parkovacieho miesta.

  Kódex správania pre cestujúcich

  Je dôležité pochopiť, že pilot je jediným subjektom, ktorý rozhoduje o lietadle, keďže je veliteľom lietadla. Pred odletom sa pilot môže kedykoľvek rozhodnúť let zrušiť. Počas letu sa cestujúci musia zdržať akýchkoľvek námietok k rozhodnutiam pilota, aby pilota nerozptyľovali od bezpečného vykonania letu.

  Súkromní piloti v rámci pilotnej licencie absolvovali školenie o poveternostných podmienkach a dôsledkoch zhoršenia poveternostných podmienok. Väčšina pilotov bude môcť lietať len za vizuálnych poveternostných podmienok ako súčasť ich výcviku VFR (Pravidla letu podľa viditeľnosti). Niektorí piloti môžu mať kvalifikáciu IFR (Pravidlá letu podľa prístrojov) a môžu lietať za neviditeľných poveternostných podmienok. Vždy sa musí rešpektovať rozhodnutie pilota: odklonení počas letu alebo neletení. Cestujúci by sa nikdy nemal pokúšať presvedčiť pilota, aby letel, a ohrozil ako cestujúceho, tak aj pilota.

  Ľahké lietadlo, v ktorom budete lietať, je veľmi citlivé na hmotnosť, jej zmenu a jej rozloženie. Pilot berie do úvahy hmotnosť, ktorú cestujúci deklarovali pre seba a svoju batožinu, aby skontroloval ťažisko lietadla. Preto je povinné, aby cestujúci rešpektovali maximálnu hmotnosť povolenú pilotom tohto lietadla a nepremiestňovali svoju batožinu počas letu. Zo všetkých týchto dôvodov musia cestujúci pred odletom presne uviesť hmotnosť a informovať pilota, ak by sa mala zmeniť. Pilot si vyhradzuje právo skontrolovať Vašu aktuálnu váhu vážením pred letom.

  Cestujúci by si so sebou nikdy nemal brať nelegálny alebo nebezpečný tovar. Ak má cestujúci pochybnosti o nebezpečnosti prepravovaného tovaru, informuje o tom pilota a overí si u neho, či je preprava možná. Pilot Vám môže kedykoľvek skontrolovať batožinu a odmietnuť vás vziať. Ak pilot uvidí, že prevážate nebezpečný tovar a pilot nebol informovaný, pilot vás odmietne vziať na palubu.

  Pri plánovaní letu pilot berie do úvahy plánovaný čas odletu a príletu a predpokladané poveternostné podmienky v týchto časoch. Preto je dôležité, aby bol pilot schopný vzlietnuť v plánovanom čase. V prípade neistoty ohľadom včasného príletu musia cestujúci informovať pilota. Pilot si ale vyhradzuje právo zmeniť čas odletu v hladom na poveternostné alebo iné podmienky.

  Cestujúci môže zrušiť let kedykoľvek pred odletom.

  Cestujúci musia dodržiavať tieto základné bezpečnostné zásady:

  • Nefajčte počas letu
  • Cestujúci sa nikdy nesmú dotýkať prístrojov a ovládacích prvkov, pretože by to mohlo viesť k nehode.
  • Cestujúci nesmú hovoriť, keď pilot používa vysielačku a počas vzletu a pristátia.
  • Cestujúci sa nikdy nesmú dotknúť zámku dverí, ak im na to pilot nedal pokyn.
  • Cestujúci by sa mali zdržať užívania psychoaktívnych látok vrátane alkoholu pred alebo počas lietania.